BUX 139662.24 0,03 %
OTP 45750 -0,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délután korrigált valamelyest a forint

2011. szeptember 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erősödésbe váltottak a feltörekvő piaci devizák a New York-i tőzsdenyitást követően. Az euró egysége két és fél éve nem látott magasságból, 293,70 forintról 289-re, illetve a zlotyval szemben 4,44 környékéről 4,41 alá süllyedt. Késő délután 290−291 forint körül vibrált az árfolyam, a dollárral 212,70, a svájci frankkal 237,50 forinton kereskedtek. Érdekes módon az euró/dollár nem változott érdemben, 1,3670-en állt, míg az euró/svájci frank kissé feljebb jött, 1,2245-re. Utóbbi kapcsán tegnap az a hír látott napvilágot, hogy immár a svájci jegybank egyik tanácsadója is lehetségesnek tartja, hogy az SNB hamarosan 1,25-re emeli az árfolyamlimitet. A forint újra gyengülésbe válthat, könnyen előfordulhat a 295-ös euróárfolyam, de akár a 300-as szint is − vélekedett Kolba Miklós, az ING Bank devizaüzletágának vezetője. Hozzátette: a hazai devizának nem ad éppen támaszt, hogy az MNB adós annak részleteivel, miként működik majd a gyakorlatban a devizahitel-végtörlesztések kapcsán a devizatartalék megcsapolása. Az állampapírok másodlagos piacán a napközbeni forintgyengüléssel párhuzamosan tovább emelkedtek az éven túli referenciahozamok, többségük 10 bázispont körüli mértékben.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet