BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indul a kistokaji PannErgy-kút fúrása

2011. szeptember 21. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A PannErgy bejelentése szerint megkezdődött a miskolci geotermikus rendszer tervezett kútjainak második, a kistokaji visszasajtoló kutak közül az első fúrási munkálata. Az előzetes geológiai modellezések és tervek alapján a kút várható mélysége 2000 méter körül lesz. A miskolci projekt esetében a próbaüzem a tervek szerint 2012 tavaszán kezdődhetne meg, azonban először a több kilométernyi csővezetéket kell megépíteni Miskolcig, illetve a kútkörzetek gépészeti, elektromos és építészeti kivitelezését kell megvalósítani − áll a társaság közleményében. A Kistokajban induló fúrással első körben a visszasajtoló kút kerül kialakításra. Ennek eredménye jelentős hatással lesz a további visszasajtoló kutak számára és helyére is. A fúrás várhatóan mintegy másfél hónapig tart, ezt követik majd a tesztelések és az eredmények kiértékelése.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet