A PannErgy bejelentése szerint megkezdődött a miskolci geotermikus rendszer tervezett kútjainak második, a kistokaji visszasajtoló kutak közül az első fúrási munkálata. Az előzetes geológiai modellezések és tervek alapján a kút várható mélysége 2000 méter körül lesz. A miskolci projekt esetében a próbaüzem a tervek szerint 2012 tavaszán kezdődhetne meg, azonban először a több kilométernyi csővezetéket kell megépíteni Miskolcig, illetve a kútkörzetek gépészeti, elektromos és építészeti kivitelezését kell megvalósítani − áll a társaság közleményében. A Kistokajban induló fúrással első körben a visszasajtoló kút kerül kialakításra. Ennek eredménye jelentős hatással lesz a további visszasajtoló kutak számára és helyére is. A fúrás várhatóan mintegy másfél hónapig tart, ezt követik majd a tesztelések és az eredmények kiértékelése.
