Határozatképtelenség miatt október 3-ra halasztották a Genesis rendkívüli közgyűlését, ám az kiderült, a jelenlegi igazgatóság is támogatja a társaság legújabb profilváltását. A legnagyobb tulajdonos, a Genesis Capital Management (GCM) javasolta ugyanis, hogy a bányászati tevékenységet \"a projektekkel kapcsolatos finanszírozási hajlandóság hiánya miatt\" értékesítse a társaság. Ehelyett új irányként felvetették, az igazgatóság kezdjen tárgyalásokat a holland 6GMobile nevű virtuális mobilszolgáltató cég felvásárlásáról.
Ez az elmúlt négy évben a harmadik profilváltása lenne a cégnek, ráadásul egyre rövidebb ideig próbálkozik a Genesis újabb és újabb sztorikkal. Míg a napelemgyártás tervezgetése 2007-től 2010-ig volt napirenden, a rudabányai külszíni fejtés felélesztésének ígérete már alig 1,5 − igencsak viharos − évet élt meg. Részvényesi kérdésre Rényi Gábor alelnök elmondta, tudomása szerint a GCM már intenzív tárgyalásokat folytat potenciális befektetőkkel a Genesis feltőkésítéséről. (A napelemsztori idején már többször jött majdnem befektető, először egy ismeretlen német invesztor került azonban vitába letétkezelő bankjával és nem fért hozzá a pénzhez, majd egy meg nem nevezett luxemburgi biztosítóról, illetve befektetési alapról szólt a fáma, amelyek szintén nyom nélkül szívódtak fel.)
Továbbra is kétséges viszont a Genesis Capital Management tartozásának sorsa, a Genesis korábbi közleménye szerint a GCM váltóinak bemutatása a kiállítónál nem járt eredménnyel, így a tőzsdei társaság ezek érvényesítésére megtette a szükséges bírósági és peren kívüli lépéseket. Rényi a közgyűlésen elmondta, felszólították a GCM-et a fizetésre és remélhetőleg a helyzet október 3-ig megoldódik. Mint fogalmazott, ellenkező esetben a Genesis lehúzhatja a rolót. Az első félév során 556,32 millió forintos veszteséget szenvedett el a társaság.
