A pénzügyi költségek elszállása miatt csupán 253 millió zlotys (87 millió dolláros) második negyedéves eredményt ért el a Lotos. Ez ugyan látványos javulás a tavalyi azonos időszak 646 millió zlotys veszteségéhez képest, ám jelentősen elmarad a 310 milliós elemzői várakozásoktól − írta a Reuters. A második legnagyobb lengyel finomító üzemi szinten azonban nagyjából a konszenzusnak megfelelő, 321 millió zlotys eredményt ért el. A társaság az első félév során zárta le kapacitásbővítő programját, amely mintegy 6,6 milliárd zlotyval dobta meg hitelállományát. Ennek költségei húzták le a pénzügyi és ezáltal a nettó eredmény sort is. A finomított termékek terén ugyanakkor a fejlesztés nyomán 11 százalékkal emelkedett az előállított mennyiség, ezt azonban bőven ellentételezte a finomítói marzsok éves összehasonlításban 35 százalékos visszaesése.
A Lotost akvizíciós célpontként már többször hírbe hozták a Mollal, s ennek lehetőségét Molnár József Mol-vezérigazgató a Napi Gazdaságnak adott interjúban sem tartotta kizártnak (Napi Gazdaság, 2011. július 27.). A lapunknak a témában nyilatkozó elemzők szerint amennyiben a Mol valóban akvizícióra készül, annak legvalószínűbb forgatókönyve a Lotos 53 százalékának felvásárlása lehetne, ám a pakett értékesítése legközelebb novemberben kerül napirendre (Napi Gazdaság, 2011. augusztus 18.)
