Az egész napos szűk, 350 pontos sávban zajló csapkodás után a zárásban csúnyán beöntötték a piacot, így a BUX végül 0,73 százalékos eséssel napi mélypontján, kereken 18 000 ponton búcsúzott. Mindeközben a nemzetközi piacokon kitartott a jó hangulat, a nagy nyugat-európai mutatók 1,5−2,7, míg a lengyel WIG−20 0,1 százalékos pluszban végzett. A határozatlansághoz forgalom sem párosult, összesen az éves átlag felét jelentő 8 milliárd forintért cseréltek gazdát a részvények a pesti parketten.
A vezető papírok közül a Molt büntették a leginkább a befektetők. Az olajpapír a pluszos amerikai nyitásra sem tudott a pozitív tartományba kapaszkodni, a kereskedés utolsó fél órájában megindult lejtmenetet követően végül 2 százalékkal lejjebb kerülve, 16 850 forinton, napi minimumán végzett. Az OTP sem tudta tartani a frontot, a délután során 4130 forintig felszúró árfolyamot a zárásban kereken 4000 forintra kötötték le, így stagnálással végzett a részvény.
A Richter is alulteljesítőnek bizonyult, a gyógyszergyártó papírjai 1,26 százalékkal, 34 560 forintra estek. Nem úgy szektortársa, az Egis, amelynek 1,1 százalékos plusszal, 15 180 forinton sikerült végeznie. A blue chipek közül egyedül a Telekom iratkozhatott fel az emelkedők közé, 0,4 százalékkal, 502 forintra javítva.
A kimutatható forgalmú kisebbek közül látványos, 5,6 százalékos emelkedéssel abszolválta a szerdát a Rába, érdemi hír nélkül. Az E-Start pedig az utolsó pillanatban rántották fel 1,2 százalékos pluszba, így 8500 forinton születtek a társaság részvényeire az utolsó kötések. Szintén erősödéssel végzett az Est Media, 1,6 százalékos felértékelődése 254 forintos záróárat takar. A nap vesztesei között viszont a Synergon 6,7, míg a Zwack 2,8 százalékkal esett. A gyorsjelentését kedd este közzétevő Fotex egy forinttal, 325-re drágult.
