Nagy nyugati társait felülteljesítve 1,8 százalékos emelkedést követően 18 105 ponton végzett a BUX, ám a délutáni lecsorgás folytán ez az érték jócskán elmarad a 18 537 pontos napi maximumtól. Mindenesetre a hegymenethez forgalom egyáltalán nem párosult, az átlagtól messze elmaradó 11 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a pesti parketten. A gyenge vételi kedv pedig nem túl biztató az elkövetkező időszakra nézve.
A vezető papírok közül az OTP teljesített a legjobban, 3949 forintos záróára 2,3 százalékkal haladja meg a péntekit. Igaz, a nap során 7,5 százalékos plusszal, 4149 ponton érte el csúcsát az árfolyam, ahonnan a nyitást követően egyre mérséklődő növekményt mutató amerikai indexek küldték lejjebb.
A Richter 2,26 százalékos erősödése viszont aránylag stabil teljesítményt takar, a gyógyszerpapír így 35 790 forinton búcsúzott. Szektortársa, az Egis sem szégyenkezhetett, 2 százalékkal, 15 200 forintra erősödött.
A Mol a líbiai fejleményekre mérséklődő olajár ellenére 1,8 százalékkal, 16 800 forintra javított, ami 500 forinttal múlta alul a napon belüli maximumot.
A blue chipek közül a Telekom bizonyult a leggyengébb láncszemnek, részvénye 0,8 százalékkal, 512 forintra emelkedett. A kisebb papírok közt alig akadt olyan, amellyel lényegi forgalom bonyolódott volna. A PannErgy a vesztesek közé iratkozhatott fel, 1,15 százalékkal, 689 forintra rontott. A Rába viszont már szebben teljesített, 3,25 százalékkal, 604 forintra javítva.
A Graphisoft Park 3,7 százalékos növekménye 840 forintos záróárat takart, az E-Star pedig 1,8 százalékkal 8450 forintra erősödött.
Limittel, azaz 20 százalékkal emelkedett ismét a Biomedical Technologies részvénye, a dolog szépséghibája csupán annyi, hogy ismét egy 3 darabos kötés következtében. Az elmúlt napok rallyja sorra ilyen léptékű forgalomban valósult meg.
