Óriási pofont kaptak a vezető európai tőzsdemutatók csütörtökön, amelyek lényegi hír hiányában inkább a recessziós félelmek kiújulása és a fokozott bizonytalanság miatt zuhantak. Az összeurópai Stoxx−600 4,8, a brit FTSE−100 4,5, a CAC−40 5,5, míg a DAX 5,8 százalékos mínuszban zárt. (A nap során a lengyel WIG−20 közel 9 százalékot is esett, ám zárásra 6 százalékosra dolgozta le hátrányát.) A rossz hangulatnak délelőtt még a Morgan Stanley világgazdaság növekedésére vonatkozó prognózisának alapos visszavágása ágyazott meg. Délután viszont már pergőtűzként érkeztek a vártnál rosszabb amerikai gazdasági adatok, az ajtót végül a várt emelkedés helyett drámai visszaesést mutató Philadelphiai Fed hangulatindex tette be. A vén kontinensen így szokás szerint a bankszektort büntették leginkább a befektetők, a Barclays 11,5, a Commerzbank 8,9, az Intesa Sanpaolo 9,2, míg a francia Société Générale 12,3, a Dexia pedig 14 százalékkal zuhant. Utóbbi kettő ráadásul úgy, hogy shortolási tilalom van rájuk érvényben. A lassulásra irányuló félelmek a fokozottan ciklikusnak számító autógyártók részvényeinek árfolyamát is megviselte, a Volkswagen és a BMW 7-8, míg a FIAT 12 százalékot vesztett értékéből. Az erős svájci frank és a magas alapanyagárak folytán komoly profitvisszaesést elszenvedő Holcim cementgyártó 8 százalékot esett.
Lapzártánk idején az amerikai mutatók is lendületes esést mutattak , a DJIA 3,5, az S&P−500 4, míg a Nasdaq 4,3 százalékkal gyengült. A jelentését a zárás után közzétevő Hewlett-Packard egy időre mínusz 6 százalékból kilőtt plusz kettőig, miután a Bloomberg arról cikkezett, hogy a társaság külön cégbe választaná le pc-gyártó üzletágát. A rossz hangulat alól viszont nem sikerült tartósan kivonnia magát, így a jegyzés visszacsúszott 3 százalékos lejtmenetbe.
