A reggeli mínuszokat emelkedés követte a nap jó részében pénteken a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX-ot 18 250 pontos napi maximumán érte a katasztrofális amerikai fogyasztói bizalmi adat, mire az index visszahullott nullára. Innen azonban valamelyest végül sikerült feltápászkodnia, így 1,6 százalékos plusszal, 18 032 ponton zárta a hetet a mutató. A 18 milliárdos pénteki forgalom felülmúlta ugyan az éves átlagot, ám az óvatos optimizmusnak megfelelően nem nevezhető kiugrónak.
A vezető részvények közül a Richter rallyja volt szembetűnő, a gyógyszerpapír 4,2 százalékkal, 34 400 forintra javított, ám ez javarészt a zárást megelőző felrántásnak volt betudható. Szektortársa, az Egis már nem mutatott ilyen kiemelkedő teljesítményt, 1,3 százalékkal, 15 700 forintra emelkedett. A Mol másfél százalékos emelkedést abszolválva 16 400 forinton végzett, míg a Telekom 1,2 százalékkal feljebb kerülve, 490 forinton búcsúzott.
Az OTP-nek ellenben nem sikerült az áttörés, ugyan a nap során háromszor is tesztelte a 4350 forintnál húzódó ellenállási szintet, de végül beragadt előző, 4200 forintos záróértékén. Hasonlóan járt az FHB jegyzése, amely 640 forinton stagnált.
A Concorde brókerházzal nyilatkozatháborúba keveredett E-Start a KBC vette védelmébe, amely megerősítette célárát és vételi ajánlását az energetikai cégre. A társaság papírjai így végül 5,5 százalékos emelkedéssel, 8650 forinton végeztek, bár a nap során 9040-ig is felszúrt a jegyzés.
Saját magához képest komoly, csaknem 28 millió forintos forgalmat produkálva emelkedett 5 százalékkal a BUX ETF. A kiszorítás előtt álló Linamar pedig 9,9 százalékkal, 2420 forintra ugrott, ami már csak hat százalékkal marad el a 2570 forintos kiszorítási árfolyamtól.
