Hihetetlen csapkodással telt a kereskedés a pesti parketten, a BUX csütörtökön óriási, 1237 pontos sávot bejárva végül 2,1 százalékos plusszal, 17 746,91 ponton végzett, bár napi alját még ezer ponttal lejjebb ütötte. A forgalom ezúttal is csaknem az éves átlag dupláját tette ki, meghaladva a 29 milliárd forintot.
A vezető részvények közül a leghektikusabb mozgást ismét az OTP produkálta, a bankpapír kora délután még 3851 forinton is megfordult, ám zárásra a 250 forint közelébe gyengülő frank mellett végül 6,84 százalékos pluszban, 4200 forinton végzett.
A többi blue chip már nem teljesített ilyen kiemelkedően, a Mol − miután leszúrt 15 105 forintig − ugyan 2,5 százalékkal, 16 160 forintra javított, ám a Telekomnak nem sikerült csatlakozni a hegymenethez, 1,4 százalékkal, 484 forintra esett. A Richter beragadt előző, 33 000 forintos záróértékén. Szektortársa, a tízszázalékos esése miatt délután automatikusan felfüggesztett Egis végül valamelyest visszakapaszkodva 7,7 százalékot gyengült, ami 15 500 forintos záróárat jelentett.
Szintén a vesztesek közé tartozott a CIG Pannónia, részvényei 3,2 százalékkal, 697 forintra gyengültek. Az utóbbi időben folyamatos eladói nyomás alatt lévő E-Starnak viszont sikerült kissé korrigálnia, 5,1 százalékkal, 8200 forintra javított. Az FHB-nak viszont nem sikerült a látványos felpattanás a nap végére, 604 forintos napi mélypontjáról 640 forintig kapaszkodott vissza, ami 1,6 százalékos felértékelődést jelentett. Szintén visszafogott, 1,2 százalékos pluszban, 573 forinton végzett a Rába.
Rövid történetének csúcsára emelkedett a Plotinus, amely 1755 forinton zárta a kereskedést. A Sziget tulajdonosa is a nyertesek között tudhatta magát, az Est Media papírjai ugyanis 4,7 százalékkal, 268 forintra javítottak.
