Hárommillió forintos bírság kirovásával zárult a Genesis Nyrt.-nél lefolytatott PSZÁF-vizsgálat. A felügyelet július 11-én kelt, szerdán közzétett határozatában szokásától eltérően igen terjedelmesen ismertette a vizsgálat eredményeit.
A bírságon felül a PSZÁF figyelmeztette a Genesist, hogy a jövőben maradéktalanul tegyen eleget tájékoztatási kötelezettségeinek, értékpapír kibocsátásakor haladéktalanul értesítse a Kelert a részvényeket lejegyző befektető számlavezetőjéről és az allokálandó papírok számáról.
Erre a tavaly áprilisi, profilváltással járó zártkörű tőkeemelés kapcsán volt szükség, a részvények megkeletkeztetésére ugyanis a cégbírósági bejegyzéstől számított három hónapos késéssel került sor, a papírok viszont azóta sincsenek bevezetve. A jelentős befolyásszerzést eredményező tőkeemelés kapcsán nem került sor a kötelező vételi ajánlat megtételére. Utóbbi elmulasztásáért már elmarasztalta a PSZÁF a tőkeemelésben részt vevő befektetőket, sőt összesen 100 milliós bírságot is kiszabott. A részvények azóta részben gazdát cseréltek, kötelező vételi ajánlat viszont azóta sem érkezett.
Ezen felül a felügyelet figyelmeztette a Genesist, hogy a jövőben teljeskörűen és határidőben tájékoztassa a befektetőket a társaság megítélését érintő információkról. A vizsgálat ismertetése során itt külön kitér a tőkeemelést megelőző tavaly áprilisi befektetési tájékoztatóban szereplő 1 milliárd forintos MFB-hitelre, amelynek elúszását hivatalosan csak a novemberben publikált harmadik negyedéves beszámolójában ismerte el a Genesis.
A PSZÁF végezetül kötelezte a társaságot, hogy küldje meg a felügyeletnek az igazgatótanácsa által elfogadott, a jogszabályi előírásoknak megfelelő, bennfentes nyilvántartás vezetéséhez kapcsolódó szabályzatát.
