BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Írországon és kártérítéseken vérzett el a Lloyds

2011. augusztus 5. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap során 10 százalékkal, kétéves mélypontjukra zuhantak a Lloyds részvényei, miután a legnagyobb brit jelzálogbank 3,25 milliárd angol fontos céltartalékolás mellett 2,3 milliárd fontos (3,79 milliárd dolláros) veszteséget szenvedett el az első félévben, szemben a tavalyi azonos időszak 596 milliós nyereségével. Az árfolyam mélyrepülése után egyre távolibbnak tűnik a válság során kimentett pénzintézetben meglévő 41 százalékos állami pakett értékesítése. A vastag mínuszban komoly szerepet játszott a nem teljesítő ír és ausztrál hitelek leírásai, illetve az ügyfeleknek megtévesztő módon értékesített biztosításokért kifizetett fájdalomdíjak is − írta a Reuters. Összességében a Lloyds rossz hitelein 17 százalékkal, 5,4 milliárd fontra csökkentette veszteségeit, a portfólió javulásának mértéke viszont − az Írországban tapasztalt romlás folytán − igencsak elmaradt a tavalyi 45 százaléktól.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet