A nap végére semmi nem maradt a reggeli, visszafogott optimizmusból, az egész világon tomboló negatív hangulat a BÉT-en is mélybe lökte az árfolyamokat. A BUX végül 2,24 százalékkal előző záróértéke alatt, 20 067 ponton végzett, éves mélypontján. Igaz, még ez is mérsékeltebb volt a lengyel WIG−20 3,6 százalékos esésénél.
A vezető papírok közül ismét az OTP vezette a zuhanást, 3,7 százalékkal 4670 forintra rontott, így csupán 30 forinttal zárt napi mélypontja felett. Mindezt ráadásul masszív, 18,7 milliárd forintos forgalommal, ez a 22,2 milliárdos teljes tőzsdei forgalom oroszlánrészét jelentette.
A Mol sem teljesített sokkal jobban, 3,5 százalékos lejtmenete 18 700 forintos záróértéket jelentett, bár a papír megfordult 18 320 forinton is. A befektetők körében az is bizonytalanságot okozhatott, hogy az állami Mol-pakett esetleges sorsáról egymásnak ellentmondó nyilatkozatok hangzottak el. Szijjártó Péter a HVG-nek adott interjúban ugyanis azt állította, nem azért vették a Mol-papírokat, hogy eladják őket. Ezzel szemben nemrég Varga Mihály nemrégiben még azt állította, nem kizárható a csomag egy részének értékesítése.
A két defenzívebb blue chip viszont már szebben muzsikált. A Richter 0,15 százalékkal, 37 140 forintra csúszott, szektortársa, az Egis viszont 2,7 százalékkal, 18 000 forintra esett.
Az elemzői várakozásoknak megfelelő első féléves számokkal előrukkoló Magyar Telekom még emelkedni is tudott, 0,75 százalékkal, 540 forintra javítva.
A kisebb papírok közül az FHB is megsínylette a rossz hangulatot, 7,2 százalékkal, 724 forintra rontott, a Rába 4,3 százalékkal, 689 forintra esett. A kimutatható forgalmat mutató részvények közül a PannErgy 3,3, a CIG Pannónia 1,2, míg az E-Star 0,8 százalékkal került lejjebb a tegnapi kereskedés végére.
