BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is a PannUnion javította a PannErgy-eredményt

2011. augusztus 2. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az értékesítés alatt álló PannUnion számai javították, míg a Synergon-pakett lehúzta a PannErgy második negyedéves eredményszámait. A társaság így összességében 4,35 milliárd forint csoportszintű bevételein elért 551 millió forintos EBITDA mellett 134 millió forintos nettó veszteséget könyvelhetett el a június végével záruló időszakban. Míg a bevételek terén ez 15, az EBITDA esetében pedig 27 százalékos javulást jelent, a nettó eredmény alulmúlja a tavalyi azonos időszak 131 milliós veszteségét is. Ebben szerepet játszott a pénzügyi eredmény sor 324 milliós mínusza is, amelyre a félév egészét tekintve 250 millió forintot meghaladó negatív hatást gyakorolt a Synergon-paketten képződött árfolyamveszteség. Jó hír viszont, hogy az első félévet 51 milliós veszteséggel zárta a társaság, kérdés azonban, hogy az egyelőre csak Szentlőrincen élesben működő geotermikus projekt mellé mikor tudnak majd becsatlakozni a miskolci és gödöllői beruházásból származó bevételek. A PannUnion értékesítésével ugyanis ezek finanszírozási helyzete javul ugyan, ám az eredmények oroszlánrészét is a műanyag csomagolóanyagokat adó csoport hozta a PannErgynek.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet