BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbukott a Petrom eladása

2011. július 25. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A piaci árhoz képest kínált diszkont ellenére sem jegyeztek elegen az eladásra felkínált 9,84 százalékos Petrom-pakettből − írta a román pénzügyminisztériumra hivatkozva a Reuters. A tárca közlése szerint ugyanis a jegyzési arány nem érte el a tender lezárásához szükséges 80 százalékot. Az olaj- és gázipari cég pakettjének értékesítéséből 840 millió dolláros bevételt remélt a kormány, ám az ügylet meghiúsulásával megkérdőjeleződhet az idénre tervezett többi tőzsdei kibocsátás sikeressége is. (Az eredeti tervek szerint októberben indulna a Transelectrica, decemberben pedig a Transgaz 15-15 százaléknyi részvénypakettjének jegyzése.) A kormány közölte, figyelemmel kíséri a piaci fejleményeket, mielőtt döntést hozna a Petrom-pakett megismételt privatizációs kísérletének időzítéséről. Az ügylet az 5 milliárd dolláros IMF-hitel feltételéül szabott hiánycsökkentés részét képezte volna. Ráadásul a korábban nyilatkozó elemzők szerint éppen a Petrom piacra dobása ígérkezett a meghirdetettek közül a legkönnyebben értékesíthetőnek.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet