BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dacolt az ellenszéllel a Morgan Stanley

2011. július 22. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A viharos piaci viszonyok ellenére jól muzsikált a Morgan Stanley saját számlás kereskedési üzletága, így a vártnál lényegesen kisebb veszteségről jelentett. A nagybank versenytársainál − főleg a régen tuti befutónak számító Goldman Sachsénál − lényegesen kisebb visszaesést szenvedett el a kötvénypiaci befektetésein, míg részvényügyletein még javítani is tudott. A Morgan Stanley összességében részvényenként 0,38 dolláros veszteséget szenvedett el a második negyedévben, szemben a 62 centes mínuszt prognosztizáló elemzői várakozásokkal, illetve a tavalyi 80 centes nyereséggel. Az eredményt a Mitsubishi UFJ Financial társaságban meglévő elsőbbségi részvényeinek átváltása papíronként 1,02 dollárral rontotta − mutat rá a gyorsjelentés. Ezt kiszűrve 1,2 milliárd dolláros nyereséget mutathatott volna ki a pénzintézet. Ami még szembetűnőbb, hogy a Morgan Stanley az időszak során 9,3 milliárd dolláros bevételt realizált, ráverve a tavalyi, illetve elemzők által az idei időszakra is várt 8 milliárd dollárra. Összességében a kereskedési bevételek negyedéves összehasonlításban 14 százalékos növekedésével csak a Morgan Stanleynek sikerült a javítás nagy versenytársaival szemben. A Morgan Stanley az új Goldman Sachs − sommázta egy elemző a Reutersnek, hozzátéve, minden üzletágnál javulást ért el a bank, ám a legfeltűnőbbet a kereskedési részlegnél. A gyorsjelentést a befektetők is díjazták, a bank részvényei csaknem 6 százalékkal drágultak.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet