BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belgiumban kopogtat a Deutsche Telekom

2011. július 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Deutsche Telekom a Belgacom SA-ban szerezne részesedést lapértesülések szerint − írta a Reuters. A Le Soir szerint a Magyar Telekom anyavállalata még az év elején kezdett puhatolózó tárgyalásokba a belga kormányzattal, hogy az hajlandó lenne-e eladni 53,5 százalékos részesedését a Belgacomban. Mivel a belga pártok az országgyűlési választások után egy évvel még mindig egy koalíciós megállapodás kialkudásán vitáztak, a lap forrása szerint a Deutsche Telekom azt a választ kapta, hogy kérdésére majd a politikai helyzet rendeződése után térnek vissza. Ugyan az állami távközlési monopólium privatizálása igen kényes kérdés, a kormányzat 2008-ban még úgy nyilatkozott, elviekben nem lenne ellenére a részesedés csökkentése. Mindenesetre Belgiumnak mindenképpen csökkentenie kell éves GDP-jének megfelelő adósságát, így esetleg privatizálásokra is sor kerülhet. A Deutsche Telekom a Reutersnek nem kommentálta a Le Soir értesülését, korábban azonban kizárta a több milliárd eurós akvizíciók lehetőségét.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet