Hárommillió forintos felügyeleti bírság kirovásával zárta a Genesisnél folytatott célvizsgálatát a PSZÁF − tette közzé a társaság a BÉT honlapján. A büntetést azzal indokolta a felügyelet, hogy a Genesis nem mindenben tett eleget tájékoztatási kötelezettségeinek. A PSZÁF még tavaly november 2-án indította meg vizsgálatát, amelyet július 11-én zárt le. A Genesis közleménye leszögezi, hogy igazgatótanácsa és menedzsmentje a közeljövőben értékelni fogja a PSZÁF-határozatot és kialakítja azzal kapcsolatos álláspontját, illetve intézkedik az elismert, feltárt hiányosságok pótlásáról. A felügyelet még februárban bírságolta összesen 100 millió forintra a Genesisben tavaly zárt körben tőkét emelő öt társaságot a befolyásszerzéshez kapcsolódó kötelező vételi ajánlat elmulasztása miatt − a behajthatóság persze kérdéses.
Az apportőrök mindenesetre azóta túladtak (tőzsdére egyelőre be nem vezetett) részesedéseiken, ám a nyilvános vételi ajánlatot az új vásárlók sem tették meg. Azóta tőzsdén kívüli forgalomban néha fel-felbukkannak változatos cégeknél a jelentős mennyiségű pakettekből kisebb-nagyobb tételek, ám a kérdés rendeződése továbbra is várat magára.
