BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Céltartalék-feloldással javított a Citi

2011. július 18. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A JPMorgan csütörtöki pozitív meglepetése után a Citigroup is rávert az elemzői konszenzusra második negyedéves eredményével. Az eszközállománya alapján harmadik legnagyobb amerikai pénzintézet 3,3 milliárd dolláros, azaz részvényenként 1,09 dollár nyereséget ért el a második negyedévben, szemben a 96 centes elemzői várakozásokkal, illetve a 90 centes tavalyi azonos időszaki eredménnyel. A 20,6 milliárd dolláros bevétel szintén meghaladta a 19,89 milliárdos elemzői prognózist, ám elmaradt az egy évvel korábbi, 22,1 milliárdos értéktől. A teljes képhez persze hozzátartozik, hogy a nyereség soron sokat dobott a kétmilliárd dollárnyi céltartalék feloldása, amit a hitelportfólió minőségének javulásával indokolt a pénzintézet. Vikram Pandit, a Citi vezérigazgatója a gyorsjelentésben leszögezi, bár a gazdasági kilátások igencsak egyenetlen utat vetítenek előre, a társaság továbbra is a felelős növekedésre koncentrál. A gyorsjelentés szerint a hitelveszteségek 35 százalékkal, 5,1 milliárd dollárra mérséklődtek a 2010-es második negyedévi állapothoz képest. A hírre eleinte 1,5 százalék felett drágultak a bank papírjai, ám végül ugyanekkora mínuszban végeztek.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet