Délután ígéretes emelkedés bontakozott ki a magyar részvénypiacon, de zárásra ismét visszaestek a papírok. A BUX 22 153 ponton zárt, ami 123 pontos, 0,55 százalékos csökkenés, a forgalom alig haladta meg a nyolcmilliárd forintot. Az OTP délután ismét 5600 fölé kapaszkodott, de a kereskedés végén újra megjelentek az eladók, miután Ben Bernanke Fed-elnök igyekezett lehűteni a szerdai bejelentéséhez fűzött várakozásokat és közölte, a QE3 csak egy későbbi lehetőség, jelenleg a gazdaság állapota még nem indokol egy ilyen lépést. Az OTP 5565 forinton zárta a napot, 1,1 százalékos gyengüléssel. Reggel eséssel kezdett a bankpapír, majd 5500-ról 5620 fölé emelkedett. A bizonytalan hangulatban a hullámvasutazás zárásig folytatódott, a piacok nagyon érzékenyen reagáltak minden apró momentumra. Végül a Mol sem tudott feljebb kapaszkodni, egész nap egy szűk sávban mozgott, majd 0,7 százalékos csökkenéssel, 21 300 forinton végzett. Az olajpapír árából kezd kiárazódni a horvát bizonytalanság, de teljes megnyugvásról még nem lehet szó, ezt jelzi, hogy tegnap is legalább két hír érkezett az INA-üggyel kapcsolatban. A végére szépen rákapcsolt a Telekom, 567 forintot adtak érte a zárásban, ez félszázalékos erősödés, bár délelőtt még egy százalék mínuszban is járt. A Richter alig változott, 36 610 forint lett a vége, az Egis árfolyama kismértékben, 18 320 forintra süllyedt. Két és fél százalékot esett az E-Star, a PannErgy 809 forinton stagnált. Említést érdemel a tegnap is limittel emelkedő Est Media (ex-econet), papírjai 332 forintig száguldottak. Ugyancsak limittel ment föl a KEG részvénye, úgy tűnik, a nyári melegben eljött a kisebb papírok ideje.
