Szinte folyamatos emelkedés mellett Ben Bernanke újabb monetáris lazítást kilátásba helyező beszédére új lendületet kapott a BUX is. A mutató végül 501 pontos emelkedést követően 2,3 százalékos erősödéssel napi maximumán, 22 276 ponton végzett. A forgalom viszont lényegesen elmaradt a kedditől és az idei átlagtól egyaránt, 13,2 milliárd forintot tett ki csupán.
A vezető papírok közül a Mol ezúttal keddi teljesítményére rádobva egy lapáttal, 4,13 százalékos menetelést produkált, így 21 450 forinton zárt. A Merrill előző napi ajánlásán túl a társaság horvát lapokban megjelentetett közleményében védte igazát az utóbbi időszak vádjaival szemben.
Az OTP szintén acélosan teljesített, 2,4 százalékos felértékelődése 5625 forintos záróértéket takart. Így látszólag nem hatotta meg a befektetőket, hogy a svájci frank nem tudott elszakadni a 230 forintos régióból, a Bernanke-beszédre élénkülő kockázatvállalási kedv felülírt minden egyéb forgatókönyvet.
Az igazán csak a nap végére talpra álló Richter végül kompenzálta korábbi gyengélkedését, 1,2 százalékkal, 36 750 forintra erősödött. Szektortársa, az Egis 5 forinttal, 18 400 forintra drágult.
A blue chipek közül ismét a Magyar Telekom mutatta a legvisszafogottabb emelkedést, 1,08 százalékkal, 564 forintra javított.
Az Est Media is folytatta diadalmenetét, papírjainak forgalma pontosan annyi millió forintra rúgott (101-re), mint ahány ezer Balaton Sound-látogatóról tett bejelentést a társaság. Részvényeinek árfolyama 9,47 százalékkal, 289 forintra száguldott. A mérhető forgalmú kisebbek közt a CIG Pannónia 1,4 százalékkal, 875 forintra javított. Az E-Star ellenben a nap során 9605 forintig is zuhant, mielőtt zárásra visszatért az előző záróértékének megfelelő 10 000 forintra.
