BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hajszálon múlik a gigászi tőzsdefúzió

2011. július 14. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Komoly kérdés, hogy végül sikerül-e nyélbe ütni a Deutsche Börse és a NYSE Euronext fúzióját. A frankfurti tőzsdét üzemeltető cég szerda késő délutáni közlése szerint ugyanis részvényeseinek 60,16 százaléka jelezte részvénycserére vonatkozó szándékát − írta a Wall Street Journal. A tulajdonosoknak szerda éjfélig kellett benyújtaniuk igényüket az egyesülés után létrejövő társaság papírjai iránt, ám az ügylet lebonyolításához 75 százalékos részvételre van szükség. A WSJ-nek nyilatkozó szakértők mindenesetre optimizmusukat fejezték ki a küszöbérték elérését illetően, főleg mivel a legnagyobb intézményi tulajdonosok szokás szerint az utolsó pillanatra hagyják a tender beadását. A végső eredmény a postabontás és összesítés után péntek este várható és legvégső esetben két héttel meghosszabbíthatják a határidőt. A NYSE Euronext részvényesei az igen szavazatok csaknem 96 százalékos arányával hagyták jóvá a társaság múlt csütörtöki rendkívüli közgyűlésén a Deutsche Börse 9,4 milliárd dolláros fúziós javaslatának elfogadását (Napi Gazdaság, 2011. július 8.). Az igazi kihívást azonban az európai versenyjogi vizsgálat kimenetele jelentheti. A fúzióval létrejövő börze ugyanis csaknem monopóliumhelyzetbe kerülhet a származékos termékek kereskedése terén, így előfordulhat, hogy egyes üzletágakat le kell majd választania a társaságnak. Az Európai Bizottság augusztus 4-ig közli, hogy alaposabb vizsgálat alá kívánja-e vetni az ügyletet, annak összetettsége folytán − hívta fel a figyelmet a Financial Times Deutschland. Amennyiben igen, a végleges döntés akár 2012-ig is várathat magára.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet