A nyitást követő masszív szakadást követően javulni kezdett a hangulat a pesti parketten is. A BUX a kereskedés utolsó két óráját szinte folyamatosan a pozitív tartományban töltötte, a zárás előtt viszont ismét visszatért a vörös zónába. A mutató így végül nyugat-európai és varsói társainál jobban teljesítve 0,22 százalékos eséssel, 21 768 ponton végzett masszív, 25 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett.
A nagyok közül a nap egyértelmű nyertesének a Mol bizonyult, amely 19 960 forintos minimumáról feltápászkodva 2,13 százalékkal, 20 600 forintra javított a nap végére. Ebben szerepet játszhatott az is, hogy a Merrill Lynch elemzője szerint a piac az elmúlt napokban a legrosszabbat árazta, ám a vételi ajánlás megtartása mellett 27 500 forintos célárat fogalmazott meg az elemző.
Az OTP viszont, bár próbált, végül nem talált teljesen magára, amiben persze a svájci frank teljesítménye is szerepet játszott, a deviza délelőtt 233 forint felett is járt és nap végére csak kevéssé jött le. A bankpapír így végül 1,2 százalékkal, 5495 forintra esett, igaz, reggel 5336 forinton is megfordult. Az FHB ellenben az árral szemben csaknem 2 százalékkal, 900 forintra javított.
Még inkább szenvedett a Richter, amely 1,6 százalékkal lejjebb kerülve 36 305 forinton végzett. Szektortársa, az Egis ellenben csupán 0,6 százalékkal leértékelődve 18 395 forinton állapodott meg.
A legacélosabb teljesítményt a Telekom mutatta, részvényeire 0,7 százalékkal előző záróértékük alatt, 558 forinton születtek az utolsó kötések.
A kisebbek közül az Est Media folytatta menetelését, papírjai 6,45 százalékkal, 264 forintra javítottak. Közel 2 százalékkal, 863 forintra hullott a CIG Pannónia jegyzése. A legjelentősebb leértékelődést a KulcsSoft mutatta be, az informatikai cég 9,2 százalékkal, 580 forintra zuhant.
