Az olasz félelmek és az eurózónás válságtanácskozás folytán turbó fokozatba kapcsolt a kockázatkerülés világszerte. Az eladók így a BÉT-en forgó részvényeket sem kímélték, a BUX − amelyen zárásban még löktek egy kicsit − végül 2,23 százalékkal, 21 815 pontra zuhant. A forgalom erős közepesnek mondható, 13,69 milliárd forintot tett ki.
A blue chipek közül a nap elején magát még aránylag jól tartó OTP esett a leginkább. Részvénye nem tudta kivonni magát a bankszektort sújtó eladási hullám alól, ráadásul a frank jegyzése ismét a 228-as tartományba ugrott, amely nemigen tesz jót a hitelportfóliónak. Az OTP árfolyama így végül 2,4 százalékkal, 5563 forintig hullott. A mozgást a 200 napos mozgóátlag sem tudta feltartóztatni, mélypontját 5556 forinton ütötte az árfolyam.
Folytatódott a Mol vesszőfutása, az olajpapír 2,3 százalékkal, 20 170 forintra rontott, bár a nap folyamán 20 100 forinton is megfordult.
A Richter is a vesztesek élvonalát erősítette, a zárószakasz beadásának következtében 2,38 százalékkal, 36 900 forintra rontott. Szektortársa, az Egis sem úszta meg olcsón, 2,6 százalékos gyengülése 18 505 forintos záró árfolyamot takart.
A Telekom a többi nagyhoz képest visszafogottabb esést szenvedett el, 1,75 százalékkal előző záróértéke alatt, 562 forinton végzett a papír, pontosan egy forinttal napi mélypontja felett.
A kisebbek közt erős forgalma ellenére gyakorlatilag beragadt 414 forintos árfolyamán az Appeninn, az Est Media viszont 14,5 százalékkal, 248 forintig száguldott. Pénteki emelkedését kompenzálva a KEG 10,45 százalékot zuhanva 60 forintra rontott. A nap első felében 10 485 forinton is megforduló E-Start végül a zárásban rántották le, így napi mélypontján, 10 051 forinton zárt a jegyzés.
