A csütörtöki emelkedés utóhatásaként még a pozitív tartományban kezdte a hét utolsó napját a BUX, ám délre már mínuszban járt. A gyalázatos amerikai munkaerő-piaci adat azonban megadta a délutáni feltápászkodásnak a kegyelemdöfést, a nemzetközi viszonylatban is heves eséshez vezető hírre bezuhant a hazai mutató is. A napot és egyben a hetet így végül a záró szakasz enyhe felhúzását követően 0,76 százalékos mínusszal, 22 314 ponton fejezte be a BUX: a forgalom is nyáriasra sikeredett, alig érte el a 10,5 milliárd forintot.
Az esésben a blue chipek közül sokáig a Mol papírjai jártak az élen, az előző napi ötszázalékos felfelé korrekciónak nyoma sem maradt péntekre. Az olajpapír végül 1,3 százalékos eséssel, 20 650 forinton végzett, bár napi mélypontját 20 310 forinton ütötte. Az OTP egy ideig aránylag jól tartotta magát, ám zárásra a bankpapírt keményen beadták, árfolyamának 1,5 százalékos csökkenése 5700 forintos záróárat takart.
Állta a sarat ellenben a Magyar Telekom és a Richter is. A távközlési cég papírjai 0,35 százalékkal, 572, míg a gyógyszergyártó részvényei 0,29 százalékkal, 37 800 forintra javítottak. Utóbbi szektortársa, az Egis viszont hasonló mértékben, 19 000 forintra rontott, a társaság árfolyama profitfigyelmeztetésének kiadása óta szinte folyamatos eladói nyomás alatt van.
A kisebb papírok közt saját magához mérten erős forgalomban, 20 százalékos limittel, 67 forintra drágult a KEG papírja. Az egyetlen érdemi hír a társasággal kapcsolatban az volt, hogy a korábbi fő tulajdonos Phylaxia részesedése 3,2 százalékra csökkent a társaságban. Erős napot tudhatott maga mögött az Est Media is. A csütörtöki szárnyalása után ismét újrázni tudott a cég papírja, amely 14,8 százalékkal, 217 forintra rallyzott. A PannErgy viszont - hiába a KBC vételi ajánlása 960 forintos célárral - 0,37 százalékkal, 817 forintra rontott.
