Hiába a görög privatizációs és megszorító csomag második részletének megszavazása, illetve a német bankok önkéntes részvétele az adósságátütemezéshez, a zárás előtti percekben 0,6 százalékos mínuszig lökött BUX a zárószakasz felrántásával együtt is 0,04 százalékos veszteséggel, 22 693 ponton zárta a félév utolsó kereskedési napját. Ebben egyes papírok esetében a kerek záróárak alapján akár a kirakatrendezés is szerepet játszhatott, főleg hogy a 18,6 milliárdos napi összforgalom oroszlánrésze esett a zárószakaszra. A blue chipek közül egyértelműen a Mol volt a legnagyobb vesztes, miután a horvát miniszterelnök helyi lapértesülések szerint az INA részvényesi megállapodásának felbontását sem tartja kizárhatónak. Az olajpapír így végül 1,4 százalékkal, 21 000 forintra rontott. Az OTP ellenben közel 1 százalékkal, 5965 forintra javított, így záróára csak 5 forinttal maradt el napi maximumától. A Magyar Telekom beragadt előző záróértékén, így ismét 589 forinton végzett.
A Richter árfolyama 0,15 százalékkal, 36 205 forintra erősödött, ám kisebb szektortársa még szebben teljesített, 1,4 százalékkal, 19 700 forintra javított. A kisebb papírok közül folytatódott az Est Media (ex-econet) vesszőfutása. amelynek árfolyama ezúttal 13,5 százalékot esve 199 forintra olvadt (ez az összevonás előtti időben 19,9 forintot jelentett volna). A befektetők így látszólag a jelenlegi szint mellett még mindig nem bíznak a menedzsment reorganizációs tervében. Látványosan kerekre sikeredett az alapvetően igencsak illikvid Elmű és Émász záró árfolyama, előbbi közel kétszázalékos emelkedéssel 24 000, míg utóbbi fél százalékot erősödve 19 000 forinton búcsúzott. Az E-Star esetében pedig hogy, hogy nem, éppen 10 250 forinton született az utolsó kötés.
