A Borse Dubain és a Qatar Ivestment Authority szuverén alapon múlhat a londoni értéktőzsdét üzemeltető LSE sorsa. A londoni társaság torontói TMX-re tett 3,5 milliárd dolláros ajánlatának szerdai kútba esése után ugyanis beindultak a találgatások, hogy ő maga válhat felvásárlási célponttá − írta a Reuters. A két legnagyobb tulajdonos, a dubai tőzsdét üzemeltető Borse Dubai 21, míg a katariak 15,1 százalékos részesedéssel rendelkeznek jelenleg az LSE-ben. Márpedig ha ők ketten beadják a derekukat egy esetleges felvásárlási megkeresés esetén, akkor az az ügylet nagy valószínűséggel meg is valósul − mondta a hírügynökségnek az LSE egyik legnagyobb európai részvényesének neve elhallgatását kérő képviselője.
Erre akár a közeljövőben sor is kerülhet, a TMX-re tett ajánlat szerda késő esti visszavonását követően ugyanis felerősödtek azok a találgatások, hogy a londoni börze is vonzó célpontot jelenthet nagy nemzetközi riválisainak. A legesélyesebb kérő a piaci pletykák szerint a Nasdaq OMX lehet, amely sikertelenül próbálta ellenséges ellenajánlatával megtorpedózni az NYSE Euronext és a Deutsche Börse frigyét. Ráadásul a Nasdaq már kétszer tett kísérletet az LSE felvásárlására 2006-ban, illetve 2007-ben. Utóbbi esetben papíronként 12,43 fontot ajánlott a tőzsdeoperátorért, ám ajánlatát előbb a londoni börze menedzsmentje, majd a részvényesek is elutasították.
Mindenesetre a TMX fúziójának lefújását közel 5 százalékos emelkedéssel jutalmazta a piac, a befektetők így 10,01 fontra küzdötték fel az LSE árfolyamát a csütörtöki kereskedésben.
