BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Citi-ügyfeleket loptak meg a hackerek

2011. június 28. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Citigroupot ért múlt havi hackertámadás következtében 2,7 millió dollárt loptak el összességében mintegy 3400 ügyféltől a kiberkalózok − írta a Financial Times. A Citi egy május 10-i rutinellenőrzés során fedezte fel, hogy a teljes észak-amerikai ügyfélállomány 1,5 százalékát meghaladó, több mint 360 000 betétes nevéhez, számlaszámához és e-mail-címéhez fértek hozzá a hackerek. A bank közlése szerint egyéb információk, így a kártyatulajdonosok társadalombiztosítási számához, születési dátumához, illetve a kártya lejárati dátumához nem fértek hozzá. Június elején a pénzintézet megkezdte az érintett ügyfelek értesítését és azóta 217 000 kártyát cseréltek le. A Citi állítása szerint azóta javították biztonsági rendszerüket, ám részletekkel − hivatalosan biztonsági okokból − nem szolgáltak. A hírre nem rendültek meg túlzottan a befektetők, a bank részvényei 1 százalékos emelkedést mutattak a hétfői kereskedésben.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet