Újabb kötvénysorozatot indít az E-Star, ezúttal csak az intézményi befektetőket megcélozva. A BÉT honlapján megjelent tájékoztató szerint az E-Star 2012A jelű, 2012 október 24-i lejáratú, százezer forint névértékű papírokat június 27−29. között jegyezhetik a befektetők. A július elsején forgalomba hozni tervezett, tőzsdére is bevezetésre kerülő kötvények az eddigieknél alacsonyabb, 8,925 százalékos kamatot (8,9946 százalékos ehm) fizetnek. A kibocsátott minimumérték 100 millió forint.
Kassai Ákos, a társaság vezérigazgatója a Napi Gazdaság kérdésére elmondta, a bevont összeg a működőtőke finanszírozását, illetve a romániai projektek kapcsán felmerülő áfatételek kiegyenlítését szolgálja majd.
