A Visonka tőzsdei bevezetésének célja az volt, hogy bankoktól független fejlesztési forrásokat lehessen bevonni a társaság gazdasági céljainak megvalósításába − mondta Pimper Richárd, a társaság 99 százalékot meghaladó tulajdonosa, a KEG vezérigazgatója tegnapi sajtótájékoztatóján. A BÉT-re szerdán bevezetett takarmánykeverő társasággal a KEG stratégiai terveiben hosszú távon számol, így az elkövetkező 180 nap alatt 30 százaléknál több Visonka-részvényt nem kívánnak értékesíteni − idézte az MTI Pimper Richárdot. Tavaly a cég 36 ezer tonna takarmánykeveréket állított elő, árbevétele elérte a 2,3 milliárd forintot, és ennyi lesz az idén is, esetleg enyhén növekszik − tette hozzá a KEG vezérigazgatója. A nyereséget befolyásoló, 2006-ban felvett fejlesztési hitelből és annak kamatából eredő lejárt határidejű kötelezettsége nincs. A menedzsment célja, hogy előtörlessze a hitelt, de a tartozás legkésőbb 2016-ra ki lesz egyenlítve.
