Az E-Star tőkeemelésének eredményeképpen újabb nemzetközi pénzügyi befektetők kerültek az E-Star tulajdonosai közé, így immár a társaság részvényeinek 10 százaléka található külföldi intézményi szereplők tulajdonában − jelentette be a társaság a BÉT honlapján. Az E-Starban már tulajdonos Utilico Emerging Markets Limited pedig a tőkeemelés során növelte részesedését a társaságban.
Új tulajdonosként megjelent az Impax Asset Management Ltd is. A közlemény szerint a környezetgazdálkodási ágazat egyik − az alternatív energiára, víz- és hulladékgazdálkodásra specializálódott − vezető befektetője 1 százalék feletti tulajdonrészt szerzett. Az igazgatóság által az újonnan kibocsátásra kerülő törzsrészvények átvételére kijelölt Wood & Company Financial Services, a.s, S.A. Oddzia³ w Polsce a jegyzési maximumot elérő 240 000 darab, 10 000 forint kibocsátási árú papír 2,4 milliárd forintos ellenértékét megfizette a társaságnak.
Ezt követően az E-Star kezdeményezi a tőkeemelés cégbíróságon történő átvezetését, majd az újonnan kibocsátott részvények megkeletkeztetését − írja a közlemény. Egy külön közlemény tanúsága szerint a nyugdíjpénztári eszközátadás során az ING részesedése 1 százalék alá csökkent, míg a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap 2,85 százalékos befolyást szerzett.
