BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kereste az irányt Budapest

2011. június 10. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hiába az egész napos mínuszok utáni délutáni felszúrás, zárásra lerántották nulla közelébe a BUX-ot. Az index így alig 0,1 százalékos plusszal, 23 213 ponton végzett, közepes, 12,3 milliárdos forgalom mellett.

Az enyhe emelkedésben a vezető papírok közül egyedül a Telekom tündökölt. A távközlési társaság papírjai így a többnapos nyerő széria folytatásaként közel 2,7 százalékkal, 575 forintra javítottak. Aránylag jól tartotta magát a másik defenzívebb blue chip, a Richter 0,45 százalékkal, 32 605 forintra erősödött. Szektortársa, az Egis ellenben már nem teljesített ilyen szépen, fél százalékkal, 19 385 forintra rontott.

Európai szektortársaihoz hasonlóan szenvedett az OTP is, amely végül 0,55 százalékot leértékelődve húsz forinttal napi mélypontja felett, 5926 forinton végzett. Az FHB hasonló mértékben, 945 forintra rontott.

A Mol viszont valamelyest magához tért, délutáni 23 405 forintos mélypontjáról feltápászkodva még a zárás lekötésével együtt is 0,4 százalékos mínuszban, 23 600 forinton születtek az utolsó kötések az olajpapírra. Érdekes pályát írt le a kétnapos felfüggesztést követően zártkörű tőkeemelését bejelentő E-Star árfolyama. A jegyzés a kezdeti heves esésben egészen 10 650 forintig is leszúrt, ám a nap során már csökkenő mínuszt mutatva végül az előző záróértéktől 179 forinttal elmaradó 10 920-on állapodott meg, ami 1,61 százalékos gyengülést takar. Az elmúlt napok szakadása után viszont kissé korrigált a Synergon. A rendszerintegrátor részvényeinek árfolyama 1,6 százalékkal, 306 forintra emelkedett. A társaságban mintegy 15 százalékos tulajdonrésszel rendelkező PannErgy árfolyama 1,5 százalékkal, 865 forintra javított.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet