Lezárult a Commerzbank tőkeemelése, amelyből 5,3 milliárd euróhoz jutott a bank. A befolyó összegből a pénzintézet 4 milliárdot az összesen 16,2 milliárd eurós állami mentőöv visszafizetésére fordít − írta a Reuters. A fennmaradó rész a banki stressztesztek és a Basel-III tőkemegfelelési előírásai teljesítéséhez a feltőkésítést szolgálja. A részvényeseknek meghirdetett zártkörű tőkeemelésben 45 százalékos diszkonttal jegyezhettek a befektetők a bank papírjaiból. Végül a teljes felkínált mennyiség 99,94 százaléka kelt el a kibocsátásban. A második legnagyobb bank legkésőbb 2014-ig további 1,9 milliárd eurót kíván törleszteni a német állami bankmentő alapnak.
