A szerdai nagy amerikai esés és Görögország újabb leminősítése után alapvetően nyomott hangulatban ismét felülteljesítette a világot a hazai tőzsde. A BUX így a mínuszos nyitást követően egy kis délutáni megtorpanástól eltekintve 0,3 százalékkal, 23 374 pontra javított. Tette mindezt az idei éves átlagot valamivel meghaladó, 17,2 milliárd forintos forgalom mellett. A vezető papírok közül a nap folyamán végig a Mol teljesített a legjobban. Az olajtársaság papírjának árfolyama annak ellenére emelkedett 0,6 százalékkal, 23 990 forintra, hogy a horvát kormány kezdeményezte az INA részvényesi megállapodásának újratárgyalását. A papír a nap folyamán 24 120 forinton is megfordult. A nehezéknek ezúttal az OTP bizonyult, az osztalékszelvény levágása mellett, úgy látszik, a bankpapír nem tudta kihúzni magát a pénzügyi szektort sújtó eladási hullám hatása alól. Így végül 1,5 százalékos leértékelődést követően, 6000 forinton állapodott meg a jegyzés, hiába gyengült vissza a frank 218 forintra. Az FHB nagyobb szektortársánál is lendületesebben esett, 1,55 százalékkal, 950 forintra. Jól teljesítettek viszont a defenzívebb papírok, a Magyar Telekom 0,55 százalékkal, 546 forintra javított, míg a Richter 0,9 százalékkal feljebb kerülve, 36 480 forinton zárt. Utóbbi szektortársa, az Egis ennél kisebb mértékben, 0,36 százalékkal emelkedett, ami 19 470 forintos záróértéket jelentett. Igaz, a kisebbik gyógyszergyártó részvényeire a szokásosnál is lényegesen kevesebb kötés született, forgalma alig érte el a 32 milliárd forintot. Az utóbbi napok zuhanása után magához tért valamelyest az E-Star árfolyama, a társaság részvényei közel 4 százalékkal, 10 500 forintra javítottak. A CIG Pannónia jegyzése ellenben lefelé vette az irányt, 0,33 százalékkal, 894 forintra rontottak a biztosítótársaság papírjai.
