A keddi óriási optimizmus a visszájára fordult szerdán, a rossz makroadatok, a globális feldolgozóipari lassulást jelző beszerzésimenedzser-indexek és a rendkívül gyenge amerikai fogyasztói bizalmi mutató − valamint az európai adósságválsághoz kötődő félelmek szokásos kiújulása − miatt eluralkodott a kockázatkerülő hangulat. A frankfurti DAX 1 százalékot esett, leginkább az 1,7 százalékkal leértékelődő BMW húzta le a német indexet. A Lenovo által akvizíciós célpontként kiszemelt Medion árfolyama azonban 18,5 százalékot ugrott. A londoni FTSE−100 és a párizsi CAC−40 egyaránt 1 százalékkal esett, főleg a bankszektor volt a nehezék: a Barclays részvényei 2,5 százalékkal alacsonyabb áron forogtak. A profitfigyelmeztetéssel sokkoló Nokia részvényei a 17 százalékos keddi zuhanás után sem hagyták abba a mélyrepülést, a Goldman Sach vételi ajánlata ellenére tegnap újabb 5 százalékot estek Helsinkiben. Az L.M. Ericsson viszont − ausztráliai megállapodásának bejelentése után − 3 százalékot emelkedett. Az olajárak esésével párhuzamosan az európai olajipari cégek is vesztettek árfolyamukból: a norvég Statoil 2,2 százalékot, a Royal Dutch Shell pedig 1,4 százalékot vesztett.
Az amerikai tőzsdék súlyos eséssel kezdtek a kedvezőtlen adatok dömpingje után, majd folytatták a lejtmenetet. Lapzártánk idején a DJIA és az S&P−500 1,5 százalékkal, a Nasdaq pedig 1,3 százalékkal járt a keddi zárás alatt. A legnagyobb zuhanást a pénzügyi óriások szenvedték el, a JP Morgan Chase, a Goldman Sachs Group és a Bank of America mind 3 százalékos mínusznál jártak. A kockázatkerülés az arany 1 százalékos erősödését hozta − egy uncia jegyzése 1550 dollár közelébe emelkedett −, az olaj ára viszont ugyanilyen mértékben csökkent, a Brent hordója 116,2 dollárra esett.
