A londoni és New York-i tőzsdék zárva tartása miatt, nemzetközi intézményi befektetők híján, rendkívül alacsony forgalomban vánszorgott lefelé a BUX hétfőn. A mutató végül 1,2 százalékos gyengüléssel, 22 787 ponton zárta a hét első napját. A régiós tőzsdék között a bécsi, a prágai és a varsói index is stagnált. A budapesti részvénypiaci forgalom éppenhogy elérte a hatmilliárd forintot. Az OTP már a kormány devizahitelesek mentő csomagjának bejelentése előtt is esésben volt, a bankpapír kétszázalékos leértékelődéssel, 5920 forinton zárt, igaz, a nap folyamán 5900 alá is benézett. A kisebbik bankrészvény, az FHB ennél visszafogottabb mértékben, 0,7 százalékkal, 950 forintra esett. A többi blue chip is gyengült hétfőn, a Mol az 1 százalékot eső olajárnál kevésbé, 0,4 százalékkal gyengült, 23 150 forintra, nem sokkal a zárás előtt még 22 900 forintnál járt. A Magyar Telekom zuhant a legnagyobb mértékben, 2,6 százalékkal, 535 forintra, a távközlési társaság részvényeivel azonban mindössze 426 millió forint értékben kereskedtek. A két gyógyszergyártó papírjai közül a 0,3 százalékkal gyengülő Richter szerepelt jobban, az Egis 2,1 százalékkal, 18 850 forintra rontott. A kisebb papírok között a Fotex meglepetéseket nélkülöző gyorsjelentését 2 százalékos emelkedéssel díjazták a tőzsdén, a Gránit Bankkal együttműködési szándéknyilatkozatot aláíró CIG pedig 0,6 százalékot erősödött. Ezeken kívül csak a Rába árfolyama emelkedett tízmillió forintnál magasabb forgalomban, 2,5 százalékkal.
