A CIG Pannónia és a Gránit Bank széles körű pénzügyi együttműködés kialakítására törekszik − áll a tegnap kötött stratégiai megállapodásról szóló szándéknyilatkozatot ismertető közleményben. Az együttműködés részeként a két társaság határozott célja a közös termékfejlesztés, azon belül olyan innovatív termékek és szolgáltatások kialakítása, amelyek mindkét fél piaci részesedését jelentősen bővíthetik, pénzügyi erejét − végső soron eredményességét − határozottan növelhetik. A CIG és a Gránit Bank a közlemény szerint olyan pénzügyi szolgáltatási piacra való belépés megfontolására is nyitott, amelyen jelenleg egyik fél sincs jelen. A szándéknyilatkozat kitér arra is, hogy egymás iránti bizalmuk és a hosszú távú együttműködés iránti elkötelezettségük jeleként a két társaság részesedést szerez egymásban. A kisebbségi részesedés mértékéről, annak megszerzési módjáról és feltételeiről a felek 30 napon belül stratégiai megállapodásban kívánnak rendelkezni.
Sándor Benedek, a CIG befektetői kapcsolatokért felelős igazgatója a Napi Gazdaság kérdésére elmondta, hogy a következő egy hónapban derül ki, a kölcsönös tulajdonszerzés (a Gránit Bank részéről értelemszerűen tőzsdei) vásárlással vagy tőkeemeléssel valósul meg. Utóbbihoz a CIG-nél rendkívüli közgyűlés összehívására is szükség lenne.
Mindkét cég rendelkezik készpénzzel az esetleges vásárláshoz, a GIG számára árfolyamszempontból is előnyös lenne a tőzsdei vétel. A tulajdonszerzés mértéke a két cégben eltérő lehet, mivel a CIG 9 milliárdos saját tőkéjével és több mint 50 milliárdos tőzsdei kapitalizációjával nagyságrenddel múlja felül a Gránit Bankot. A két cégben közös a mérhetetlen ambíció, a két számjegyű növekedés igénye. A biztosító 2015-től, a bank 2014-től tervez nyereséget, a Gránit tervei szerint 2020-ra már 600-800 milliárd forintra nő a 2010 végén még csak 13 milliárdos mérlegfőösszeg.
