BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkelt közel kétmilliárd forintnyi E-Star-kötvény

2011. május 30. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az intézményi befektetők összesen 1,9 milliárd forint értékben jegyeztek az E-Star által felkínált három kötvénysorozatból − jelentette be a társaság a BÉT honlapján. Az mindenesetre kissé árnyalja a képet, hogy a teljes összeg háromnegyede a leghosszabb futamidejű papírokból folyt be. A legkelendőbbnek ugyanis az EST2016/C ötéves lejáratú, félévente a BUBOR plusz 500 bázispontos, változó kamatot fizető sorozat bizonyult. Ezekből összesen  1,43 milliárd forintért jegyeztek az intézményi szereplők. A fix kamatozású EST2015/A kötvényekből 464 milliónyi talált gazdára. A számok alapján úgy tűnik, a másik változó kamatozású (a féléves bankközi kamatlábon felül 400 bázispontot fizető) EST2015/B jelűre nem gyűlt össze a kibocsátáshoz szükséges, legalább 100 millió forintnyi jegyzés. Ennek ellenére a befolyó végösszeget tekintve még így is az eddigi legsikeresebb intézményi kibocsátásnak bizonyult a múlt heti. A lakossági ügyfelek június 3-ig jegyezhetnek az EST2015/A elnevezésű, 10,24 százalékos (évi 10,27 százalékos ehm-nek megfelelő) fix kamatot fizető papírokból.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet