A gyenge kezdést követően hullámvasutazott egy kicsit a BUX, ám délutánra magára talált a mutató és a Mol, illetve a Telekom zárásbeli felhúzása által hajtva 0,8 százalékos pluszban, 23 058 ponton zárt. A forgalom viszont az évszaknak megfelelően alakult, a befektetők látszólag a strandot választották és nem akartak pozíciót vállalni a hétfői angolszász kereskedési szünnap előtt.
Érdekes volt a pénteki nap, mindenki arra számított, hogy történik valami, aztán mégsem. Az OTP a nap folyamán 5950 forintig is leszúrt, miután lekerült a Goldman kedvenc európai részvényeinek listájáról. Ez azonban a spekulánsokon kívül sok mindenkit nem érdekelt, a pozitív amerikai nyitásra zárultak a napon belüli pozíciók. A bankpapír így 0,17 százalékos pluszban, 6040 forinton zárt. Alighanem hasonló történt a Mollal is, azzal a különbséggel, hogy itt sem a Goldman, sem más elemző nem játszott szerepet. Délelőtt úgy tűnt, hogy folytatódik az állami tulajdonszerzés bejelentése után megkezdődött eladási hullám. Délutánra azonban itt is magukra maradtak a daytraderek és komoly tűzijátékot rendeztek a zárószakaszban. Az olajpapír így közel 2 százalékot erősödve, 23 245 forinton zárt. Nagy napja volt a Richternek, mivel ezúttal nem esett. Már ez is nagy szó a gyógyszergyártó papírjainak életében, amelyek június másodikán forognak utoljára a 840 forintos osztalékszelvénnyel.
A Richter végül fél százalékkal, kereken 36 000 forintra javított. Szektortársa, az Egis viszont igencsak alulteljesítette a nagyobb gyógyszergyártót, papírjai 0,8 százalékkal, 19 260 forintra rontottak. Elfogytak az eladók a Telekom piacán, a nemrégiben elért 530 körüli mélypont óta szépen lassan araszolgat felfelé. A hét utolsó kereskedési napját 0,7 százalékos emelkedést követően 549 forinton búcsúztatta.
