Emelkedtek az árfolyamok csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén, a kereskedés azonban rendkívül alacsony, nyárias forgalom mellett zajlott. A BUX index végül a nyitás utáni egyszázalékos emelkedéstől elmaradva, 0,4 százalékot ment felfelé, és 22 867 ponton zárt. Az OTP a blue chipek közül egyedüliként esett. A nap végére 0,3 százalékos gyengüléssel 6030 forinton zárt, ám a napon belül sokat tologatták, hatmilliárd forintos forgalomban. A vezető bankpapír napon belüli hektikus mozgásában szerepet játszhatott, hogy a Bank of America a legkevésbé kedvelt papírjainak listájára vette fel a magyar bankot. Emellett a bank kilátásait jelentősen rontja, hogy a számára jelenleg legfontosabbnak tartott svájcifrank-árfolyam szárnyakra kapott. Érdekes módon ennek ellenére az FHB 1,2 százalékos emelkedéssel, 956 forinton zárt.
A Mol árfolyama 22 800 forintra ment fel, ami 0,6 százalékkal magasabb a szerdai záróárnál, ezzel picit korrigálta az előző napi esését a részvény. A macedón leányvállalatától 3,7 milliárd forintos osztalékhoz jutó Magyar Telekom részvényei 0,7 százalékkal, 545 forintra drágultak. A pesti tőzsde fő indexét felülteljesítette mindkét gyógyszeripari papír is: az ismét sajátrészvény-vásárlásokat bejelentő Richter 0,9 százalékkal, 35 810 forintra, az Egis pedig 1,3 százalékkal, 19 420 forintra emelkedett. A kisebb papírok között 0,7 százalékot esett a CIG Pannónia, az ismét kötvényeket kibocsátó E-Star viszont 0,6 százalékot erősödött. A tegnap immár 82 forintos osztalékszelvénye nélkül forgó TVK pedig csupán 10 forinttal, tehát 0,3 százalékkal ért kevesebbet, mint szerdán, pedig 2 százalékos mínuszban nyitott − ez egyes befektetők szerint komoly sikerként értelmezhető.
