Optimista nap volt a keddi a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX egész napos emelkedés után 2,7 százalékos erősödéssel, 23 061 ponton zárt. A Richter kivételével az összes blue chip jelentős mértékben erősödött, átlagos, 15,8 milliárd forintos forgalom mellett. A Szurgut pakettje állami megvásárlásának délutáni bejelentése előtt 4 százalékos pluszban, 23 310 forintos szinten állt a később felfüggesztett Mol. A korábbi emelkedést segíthette, hogy a Goldman Sachs 26 500-ról 27 600 forintra emelte a részvényre vonatkozó célárát, igaz, nem változtatott \"tartás\" ajánlásán. Az OTP 3 százalékos erősödés után 6050 forinton zárt, a kisebbik bankpapír, az FHB pedig ennél is erőteljesebb, 3,3 százalékos növekedés után 948 forinton állt meg. A Mol felfüggesztése a pozitív várakozások folytán a Magyar Telekomnak is segíthetett, 3,4 százalékos emelkedéssel, 546 forinton zárt. A gyógyszerpapírok közül az Egis 1,2 százalékot emelkedve, 19 375 forintra javított. A Richter ellenben a jelentős részvények közül egyedüliként esett, a hétfői záráshoz képest 0,2 százalékot vesztve értékéből, 35 865 forinton fejezte be a napot. A kisebb papírok közül a CIG 1,2 százalékot esett, az econet azonban méretes, a 15 százalékos limitet megközelítő erősödéssel zárt, 31 forinton, miután a tegnapelőtti zárás után kiderült, hogy az UniCredit meghosszabbította a társaság hitelkeretét. Az E-Star újabb kötvénykibocsátásának bejelentését 1,6 százalékos drágulással jutalmazta a piac.
