BUX 139833.38 0,15 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megúszta a nagyobb zuhanást Budapest

2011. május 24. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mai világpiaci eladási hullám nem kímélte a Budapesti Értéktőzsdét sem, tegnap délelőtt ötszáz pontos mínuszban is járt a BUX index, végül azonban további ingadozások után 160 pontos, 0,7 százalékos eséssel, 22 463 ponton zárt. A nagy mozgáshoz jelentős forgalom párosult, 21 milliárd forintot meghaladó értékben cseréltek gazdát a részvények a budapesti parketten. A vezető papírok mindegyike mínuszban fejezte be a kereskedést. Az OTP 0,8 százalékos esés után 5875 forinton zárt, a kereskedés során azonban 5700 forint alá is benézett a részvény. A kisebbik bankpapír, az FHB méretes, 4,6 százalékos zuhanással 918 forinton zárt. A Mol az OTP-hez hasonlóan nagy napon belüli ingadozásokkal nyugtalanította a befektetőket, végül 22 400 forintos záró árfolyama fél százalékkal maradt el a péntekitől. A Magyar Telekom részvényei 0,2 százalékkal, 528 forintra gyengültek. A gyógyszeripari részvényeket sem kerülték el az eladók, a Richter 1 százalékos esés után 35 935 forinton, a kisebbik szektortárs Egis pedig 0,7 százalékos lejtmenet után 19 150 forinton fejezte be a napot. A kisebb papírok között különös utat járt be az Econet, amely 23 forinton és 28 forinton is járt, végül azonban az előzővel megegyező, 27 forintos árfolyamon zárt. A társaság zárás után jelentette be, hogy meghosszabbították a cég hitelkeretét. Folytatódott viszont az E-Star vesszőfutása, a részvény ezúttal 2,4 százalékos eséssel, 10 740 forintra rontott.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet