Büntetőeljárást kezdeményezett a horvát államügyészségnél a pénzügyi felügyelet (HANFA) a Mol, illetve a társaság \"felelős személyei\" ellen - közölte honlapján hétfőn a felügyelet. A feljelentés alapján a szervezet piaci manipuláció és csalás bűncselekményének gyanúja miatt kezdeményezett eljárást. Korábban - ezúttal már időkorlát meghatározása nélkül - hétfőn ismét meghosszabbította a horvát pénzügyi felügyelet az INA-részvények − április 28. óta hetente megújított − kereskedési tilalmát a zágrábi tőzsdén. A felügyelet határozata szerint mindaddig fel lesz függesztve az INA részvényeinek kereskedése, amíg az eljárás nem tisztázza, hogy az olajvállalat a tőkepiaci szabályozásnak megfelelően betart-e minden jogi előírást az \"árérzékeny információkkal\" kapcsolatban − írta az MTI-Eco.
