BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Horvát feljelentés a Mol ellen

2011. május 24. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Büntetőeljárást kezdeményezett a horvát államügyészségnél a pénzügyi felügyelet (HANFA) a Mol, illetve a társaság \"felelős személyei\" ellen - közölte honlapján hétfőn a felügyelet. A feljelentés alapján a szervezet piaci manipuláció és csalás bűncselekményének gyanúja miatt kezdeményezett eljárást.  Korábban - ezúttal már időkorlát meghatározása nélkül - hétfőn ismét meghosszabbította a horvát pénzügyi felügyelet az INA-részvények − április 28. óta hetente megújított − kereskedési tilalmát a zágrábi tőzsdén. A felügyelet határozata szerint mindaddig fel lesz függesztve az INA részvényeinek kereskedése, amíg az eljárás nem tisztázza, hogy az olajvállalat a  tőkepiaci szabályozásnak megfelelően betart-e minden jogi előírást az  \"árérzékeny információkkal\" kapcsolatban − írta az MTI-Eco.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet