BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szerződésbontások húzták le a Synergont

2011. május 23. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ugyan a Synergon első negyedéves árvevétele éves összehasonlításban 8 százalékkal, 4,15 milliárd forintra javult, ennek több mint hatvan százalékát három ügyfélnek történt teljesítést tette ki. A Vidékfejlesztési Minisztérium által felmondott szerződés 226 milliós, míg a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság által felmondott projekt 110 millió forintos számviteli veszteséggel járt. Az EBITDA így 160 millió forintos negatívumot mutat (ezen tételek kiszűrésével 176 milliós lenne a plusz), míg az üzemi eredmény soron 324 milliós veszteséget könyvelhetett el a társaság. Így a Synergon 346,36 millió forintos nettó veszteséggel zárta az első negyedévet, ami markáns visszaesés az egy évvel korábbi azonos időszak 60,66 milliós nyereségéhez képest. Jeszenszky Zoltán, a társaság elnöke a gyorsjelentésben leszögezi, az első negyedéves  − jónak nem nevezhető − eredményekből látszik, hogy nehezen indul a piaci fellendülés. Mint fogalmaz, az állam- és közigazgatás területén még mindig kivárás tapasztalható, a többi szegmensben azonban lassacskán megkezdődnek a pályázati kiírások, és a vállalkozói szféra is ráébredt arra, hogy a fejlesztéseket nem odázhatják el.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet