A délelőtti pluszok után leginkább a negatív tartományban időzött a BUX, Görögország Fitch általi leminősítése pedig csak a hab volt a tortán. Zárásra alaposan lekötötték a mutatót, amely így végül 0,9 százalékos mínusszal napi mélypontján, 22 624 ponton végzett. A forgalom igen gyér volt, alig haladta meg a 10,6 milliárd forintot. A blue chipek közül a legnagyobb vesztes ezúttal a hírekre amúgy is legérzékenyebb OTP lett, amelynek helyzetén csak rontott, hogy a svájci frank 216,73-ig is gyengült a késő délutáni órákban, illetve időközben kiderült, 180 forinton rögzíthetik a frank árfolyamát az \"adósmentés\" során. A bankpapír így végül 1,75 százalékos mínusszal, 5920 forinton búcsúztatta a hetet. A Mol sem maradt le mögötte az esésben, a társaság részvényei 1,7 százalékkal, 22 510 forintra rontottak, miután az INA fb-elnöke a menedzsmentszerződés felülvizsgálatát kezdeményezte. A Telekom megúszta alig 1 százalékos eséssel, így 529 forinton zárta a kereskedést. Jól teljesítettek viszont az utóbbi időben sokat büntetett gyógyszergyártók. A Richter 1,4 százalékkal, 36 300, míg a Richter 0,7 százalékkal, 19 290 forintra javított.
Folytatódott ellenben a kis papírok kivéreztetése. A Synergon (gyorsjelentésének közzététele előtt) 9,8, a Genesis 14,4, az econet pedig 3,6 százalékos mínusszal fejezte be a kereskedést. Magához tért ellenben valamelyest az E-Star, amely napközben a csütörtöki hét százalék feletti zuhanásnak megfelelő mértékben esett, zárásra azonban csaknem egyszázalékos plusszal, 11 000 forintra szépített, közel 385 millió forintos forgalomban.
