BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A különadón buktak az áramszolgáltatók

2011. május 23. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szabályozási környezet változása és a válságadó együttes hatása dézsmálta meg az Elmű/Émász páros első negyedéves nyereségét. Előbbinél 728 millió forintos, míg utóbbinál 345 milliós hatást gyakorolt az ágazati különadó a nettó eredményre. Az Elmű így 64,11 milliárdos árbevétele és 4,6 milliárdos üzemi eredménye mellett 3,95 milliárd forint nyereséget gazdálkodott ki az időszak során. A profit esetében ez 24,6 százalékos visszaesést jelent az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest. A kisebbik áramszolgáltatónál még drasztikusabb, 45 százalékos csökkenést jelentett éves összehasonlításban a 2,52 milliárdos profit. Igaz, mindkét társaságnál mérséklődött az árbevétel is, az Elműnél 3,4 százalékkal, míg az Émász esetében közel 6 százalékkal 23,7 milliárd forintra romlott a bevételi sor.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet