Nagy eséssel nyitott a Budapesti Értéktőzsde indexe tegnap, majd a nap nagy részében stagnáltak az árfolyamok, amit a zárás előtt újabb esés követett. A BUX index végül a szerdai záróértéktől 1 százaléknak megfelelő, 232 ponttal elmaradva, 22 835 ponton zárta a kereskedést. A 17,8 milliárd forintos forgalom jelentősen meghaladja a 16,4 milliárd forintos idei átlagot. A gyorsjelentését közlő OTP és Mol árfolyama sem tudott azonban erőt meríteni ebből: előbbi részvénye jelentős, közel 12 milliárd forintos forgalom mellett 1,2 százalékot gyengült, és 6025 forinton zárt, utóbbié pedig 1,7 százalékos eséssel, 22 895 forinton fejezte be a tegnapi kereskedést. Kevésbé sínylette meg a napot a Magyar Telekom papírjának árfolyama, 534 forinton fejezte be a napot, 0,4 százalékkal ért kevesebbet, mint a szerdai záráskor. Egyedül a gyógyszeripari részvények szerepeltek jól: a Richter 0,6 százalékos erősödés után 38 800 forinton, az Egis pedig 0,3 százalékos emelkedéssel, 19 150 forinton zárta a napot. A kisebb részvények piacán azonban hatalmas eladói nyomás volt: az E-Star 7 százalékos, a Synergon pedig 7,6 százalékos zuhanórepülést folytatott; előbbinél jelentősnek számító, 240 millió forintos forgalomban. Üzletkötői vélemények szerint ennek két oka lehetett: kiújulhattak a magánnyugdíjpénztárakkal kapcsolatos félelmek, illetve az E-Star esetében a lengyel akvizíció bejelentése után a \"hírre adj\" elv érvényesülhetett.
