Az E-Star a hétfőn bejelentett Eetek-akvizíciót követően blokkosan értékesítené a nem fő tevékenységhez tartozó portfólióelemeket, amiről már tárgyalásokat is folytat egy külföldi befektetővel − mondta el Soós Csaba elnök a társaság tegnapi sajtótájékoztatóján. A 21 millió eurós (5,6 milliárd forintos) vételár mellett az Eetek nettó adóssága a működőtőke kivételével 1,9 millió euró. (Az Eetek-csoport mérlegében azonban a felvásárláshoz felvett hitelt is feltüntetik.) Ehhez jönnek még az E-Star tervei szerint három hónapon belül lebonyolítandó átstrukturálás nettó 5 millió eurós költségei. Utóbbi folyományaként hat társaságot kíván hosszabb távon megtartani, elsősorban a lengyel hőtermelési portfólió elemeit, illetve két magyar társaságot. Az LBO-jellegű tranzakció finanszírozásához banki hitelt is igénybe vesz a társaság. A finanszírozást tekintve a magyar kötvényprogram újabb szelete kiegészül a nemrég bejelentett (összességében 100 millió zlotys) lengyel programmal is. Ezen felül rendelkezésre állnak még a román projektekre el nem költött készpénzforrások, illetve tervbe vették egy akvizíciós bankhitel felvételét is. Utóbbiról Soós a Napi Gazdaság kérdésére elmondta, hogy egyelőre folynak a tárgyalások, így egyelőre azt sem tudni pontosan, mekkora összeggel, milyen hányadát képezi majd a vételárnak ez a forrás. A tegnapi bejelentés részben bújtatva egy romániai profit warningot is tartalmaz, amelyet a szomszédos ország projektjeinél a várttól elmaradó ügyfélszám okoz.
