BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gond van a Genesis-leány tőkéjével

2011. május 18. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az apportos tőkeemelésnél bejelentettnél kisebb saját tőkével rendelkezik a Genesis egyik leánycége − állapította meg a társaság az éves jelentés könyvvizsgálata kapcsán. Egy december végi bejelentés értelmében az eredeti apportáló fél kapcsolt vállalkozásai felé fennálló 352,75 millió forintnyi tartozások tőkésítésével 443,75 millió forintra növelték a Genesis-leány Pólus Szikla Kft. jegyzett tőkéjét. Az akkori tájékoztatás szerint egyebek mellett a következő években hasznosítani nem kívánt know-how-k fejében vásárolták volna vissza az üzletrészeket. A Genesis igazgatósága az apportáláskori saját tőkénél alacsonyabb érték megállapítását követően hétfői határozatával felszólította az apportáló társaságot, hogy a törvényi előírásoknak megfelelően az üzletrész átruházásával tegyen eleget az apport értékállóságára irányuló helytállási kötelezettségének. Az ügy további pikantériája, hogy a tavaly áprilisban bejelentett tőkeemelésnél a bányaipari társaságokat apportáló négy dél-afrikai társaságot a magyar felügyelet már egyenként 20-20 millió forintra bírságolta a kötelező nyilvános vételi ajánlat elmulasztása miatt.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet