BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lengyel kötvények és akvizíció az E-Starnál

2011. május 11. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az E-Star egy olyan jelentős lengyelországi akvizíció lezárásán dolgozik, amely nagyban befolyásolja a negyedéves jelentés és az éves frissített előrejelzés tartalmát − jelentette be a társaság a BÉT honlapján. Ezért az első negyedéves beszámoló megjelenési időpontját május 16-ról május 31-re módosította az igazgatóság. A korábban RFV néven ismert cég egy külön közleményben tudatta, hogy 100 millió zlotys (1,49 milliárd forintos) vállalati kötvényprogramot indít Lengyelországban, ottani növekedésének finanszírozása céljából. Az egy éven belül kibocsátani tervezett fedezetlen kötvények futamideje 3−5 év közöttire várható. A zártkörű kibocsátás során a lengyel BRE Bank működik közre, a programmal elsősorban a lengyel intézményi befektetőket célozza meg a vállalat − írja a közlemény. A kötvények másodpiaci kereskedésének érdekében a papírokat bevezetik a varsói Catalyst/Bondspot szabályozott piacra is.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet