BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséggel adott túl a radiocafén az Est Media

2011. május 9. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Est Media (ex-econet.hu) pár héttel a NeoFM értékesítését követően a múlt hét pénteken a lényegességi küszöb alatti áron túladott a radiocafét működtető KV Barát Kft.-n is − jelentette be a társaság a BÉT honlapján. A portfólió megtisztítását szolgáló lépéssorozat részét képező ügylet számviteli hatása 180 millió forintos veszteség, ám a közlemény szerint a tranzakció operatív szinten jelentős és azonnali költségmegtakarítással jár. Az ügylet nem volt váratlan, a radiocafé alkalmazottai lapunk információi szerint az Est Media likviditási gondjai miatt hónapok óta nem, vagy csak nagy késéssel kaptak fizetést (Napi Gazdaság, 2011. április 20.). Az Index értesülései szerint a radiocafé egyik vevője a Zóna Taxit is üzemeltető Veres István lehet. A radiocafé eladása − fogalmaz a közlemény − lehetővé teszi, hogy a csoport a felszabaduló erőforrásokat a média üzletág egyéb részeinél, elsősorban a print üzletágnál és az online területen hasznosítsa. A fesztiválokon (event üzletág) kívül ezek lehetnek ugyanis a cég várakozásai szerint a csoport újraerősödésének motorjai. A radiocaféval egy korlátozott értékesítési és barter-együttműködés továbbra is fennmarad.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet